Ορισμός σημαιοφόρων και παραστατών για τη σχολική χρονιά 2014-2015

Μετά από κλήρωση που πραγματοποιήθηκε μεταξύ των αριστούχων μαθητών της ΣΤ” τάξης του σχολείου μας ορίστηκαν οι παρακάτω σημαιοφόροι και παραστάτες για τις παρελάσεις της 28ης Οκτωβρίου 2014 και της 25ης Μαρτίου 2015.

Για την 28η Οκτωβρίου:

Σημαιοφόρος: Αντωνιάδης Διονύσης
Παραστάτες:

Κωνσταντοπούλου Νικολέτα
Γιαννιώτης Ιωάννης
Σακαλή Αλίκη
Τόγια Όλγα
Θεοφιλόπουλος Τρύφωνας

Υπεύθυνος για την κατάθεση στεφάνου είναι ο Δαμιανού Αλέξανδρος.

Για την 25η Μαρτίου:

Σημαιοφόρος: Δελήμπαση Κατερίνα

Παραστάτες:

Χρέππα Γεωργία
Γκούστου Αγγελική
Μαρινοπούλου Μαρία
Ανδρικόπουλος Βασίλης
Θεοφιλόπουλος Γιώργος

Υπεύθυνος για την κατάθεση στεφάνου είναι ο Σταματόπουλος Παναγιώτης

Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Σήμερα, 10 Οκτωβρίου 2014 ημέρα Παρασκευή έγιναν εκδηλώσεις στο σχολείο για την Πανελλήνια ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Πραγματοποιήθηκαν αθλητικές δριστηριότητες στο προαύλιο και προβολές στην αίθουσα εκδηλώσεων για το ρατσισμό και την ξενοφοβία. Ακόμη, οι μαθητές μας δούλεψαν ομαδικά και δημιούργησαν αφίσες για το θέμα του ρατσισμού. Στο τέλος, απονεμήθηκαν αναμνηστικά και έπαθλα.
[metaslider id=56]

Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά

Στις 11-9-2014 ημέρα Πέμπτη έγινε ο αγιασμός στο σχολείο μας και η υποδοχή των μαθητών. Παραβρέθηκε ο Αντιδήμαρχος κ. Μίγκος Ανδρέας, ο Πρόεδρος Δημοτικής Κοινότητας Λεχαινών κος Γαλάτης Γεώργιος και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων. Μίλησε στους μαθητές και στους γονείς η Δ/ντρια του σχολείου, κα. Φιλιππάτου Παναγιώτα.

Στο τέλος, προσφέρθηκαν στα παιδιά καραμέλες και γλυκίσματα από το Σύλλογο Γονέων.
Ευχόμαστε όλοι καλή σχολική χρονιά!

[metaslider id=100]